– Wigilia w klasie IIIb

Przy Wigilii”

Podzielić się opłatkiem,
powiedz mi, co to znaczy?
To dobrze życzyć innym
I wszystko im przebaczyć.
Przy wigilijnym stole
niech obcy gość zasiędzie.
W twoim rodzinnym kole –
przy opłatku, kolędzie
.

(Mieczysława Buczkówna)

W czwartek 21 grudnia 2023r. – w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia w klasie IIIb odbyła się uroczysta Wigilia z udziałem uczniów, rodziców i wychowawcy.

Zgodnie z tradycją stół nakryto białym obrusem. Zadbano także o jego piękną dekorację i świąteczny wystrój sali. Rozstawiono przygotowane przez rodziców potrawy. Wigilię rozpoczęto od wspólnej modlitwy. Gospodarz klasy Bartosz Kołodziejczuk odczytał także fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. Następnie uczestnicy dzielili się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Później spożywano wigilijne potrawy, wśród których nie zabrakło pierogów z kapustą i grzybami, czerwonego barszczu, śledzi, smażonej ryby, racuszków. Po posiłku uczniowie recytowali wiersze o świątecznej tematyce. Śpiewali również kolędy przy akompaniamencie wykonanym na ukulele przez Oliwkę Wiśniewską.

Był to czas spędzony w miłej atmosferze pozwalającej wczuć się w klimat świąt Bożego Narodzenia.