– Śniadanie wielkanocne w klasie IIb

5 kwietnia 2023r. w klasie IIb odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne z udziałem rodziców.

Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w przygotowania. Wyhodowali w doniczkach owies wielkanocny i rzeżuchę oraz dokonali prezentacji projektów przyrodniczych. Wykonali także wiele prac plastyczno- technicznych o tematyce świątecznej i wiosennej, którymi została udekorowana sala lekcyjna.

Tego dnia dzieci przyszły do szkoły odświętnie ubrane. Razem z wychowawczynią nakryły stół białym obrusem. Rozstawiły piękne dekoracje oraz potrawy wielkanocne przygotowane przez rodziców. Wśród dań znalazły się: jajka, kiełbaska, chlebek z ziołami, sałatka jarzynowa, tortilki, wiosenne kanapki, babka gotowana i inne ciasta oraz owoce.

Śniadanie rozpoczęto od wspólnej modlitwy. Następnie wychowawczyni złożyła uczniom i rodzicom świąteczne życzenia. Przedstawiciele samorządu klasowego częstowali zebranych tradycyjnym jajeczkiem i spożywano pozostałe potrawy. Później drugoklasiści śpiewali piosenki o tematyce świąteczno- wiosennej.

Śniadanie wielkanocne przebiegło w miłej, ciepłej atmosferze. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.