– Konkurs Pięknego Czytania

,,Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli”.

( Cyceron)

25 października 2023r. w bibliotece szkolnej uczniowie klasy IIIb prezentowali swoje umiejętności czytelnicze podczas Klasowego Konkursu Pięknego Czytania. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności głośnego czytania bez wcześniejszego przygotowania oraz budzenie zainteresowania literaturą dziecięcą. Chętni trzecioklasiści spośród kilku wyłożonych na stoliku lektur klas I- III wybierali jedną pozycję i przez półtorej minuty czytali jej fragment. Ocenie podlegały: płynność, poprawność, wyrazistość i odpowiednia intonacja. Komisja w składzie: p. Marzenna Świeżak – wychowawczyni klasy IIIb i p. Bożenna Kopania- nauczyciel biblioteki po wysłuchaniu uczestników wyłoniła zwycięzców:

• I miejsce- Natalia Kułak,
  • II miejsce- Maja Klimczak,
  • III miejsce- Natalia Roguska oraz Bartosz Kołodziejczuk.

W/w uczniowie otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone na apelu podsumowującym wyniki nauczania i zachowania za I semestr.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

M.Ś.