– Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

Już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przypadał on na dzień 2 kwietnia. W ramach jego obchodów setki miejsc w Polsce wraz z naszą szkołą rozświetliło się na niebiesko. My świętowaliśmy z całą społecznością szkolną w poniedziałek 3 kwietnia. W gronie naszych wspaniałych uczniów są tacy, których to spektrum dotyczy. Jak wielka rodzina szkolna zawsze jesteśmy serdeczni, przyjaźni i chętni do pomocy gdy jest ona potrzebna. Nasza szkoła wspiera wszystkich uczniów.
Autyzm lub spektrum autyzmu, charakteryzuje się trudnościami w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnymi i stereotypowymi zachowaniami.
W tym dniu było wiele pytań, które zadawały nam dzieci m.in. Czym jest autyzm? Jakie są jego objawy? Jak możemy pomóc dzieciom, których to dotyczy? Na te i wiele innych pytań przeprowadzone zostały w klasach pogadanki, przedstawione zostały filmy edukacyjne, by jeszcze lepiej zapoznać się z tym spektrum. Uczniowie wykonali piękne motylki, które w bardzo ciekawy sposób pokazały, że jesteśmy blisko naszych rówieśników, którzy naszego wsparcia potrzebują. Kolorem dominującym we wszystkich pracach był kolor niebieski. Jest on symbolem autyzmu, niewinności, nadziei, ale również kolorem dla chłopców, a wśród dzieci z autyzmem jest znacznie więcej chłopców niż dziewczynek.
Dziękuję wszystkim Nauczycielom i Uczniom, którzy pokazali społeczności szkolnej, jak bardzo na sercu leży nam dobro drugiego człowieka.

Anna Kiziniewicz