– Pasowanie na czytelnika

dzieci z panią pozują do zdjęcia

3 marca uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników. Na spotkaniu z tej okazji poznali różne rodzaje książek. Dowiedzieli się o korzyściach płynących z czytania. Na chwilę przenieśli się do „Zagadkowa”, w którym odpowiadali na pytania dotyczące znanych baśni i bajeczek. Obie klasy wypadły w tym „sprawdzianie” znakomicie. Pierwszoklasiści poznali polecenia i życzenia książek. „Wyposażeni” w odpowiednią wiedzę złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę otrzymali dyplomy i długopisy. W rolę „Wesołych Książek” wcieliły się uczennice z klasy IIb: Iga Nowotniak, Julia Ołowska i Oliwia Trzcińska.
Na zakończenie prowadząca spotkanie p. B. Kopania podsumowała akcję czytelniczą promującą nowości biblioteczne, w której wzięły udział uczennice z klasy Ib i IIa. Dziewczynki wykonały piękne plakaty zachęcające do przeczytania lektur. Za swoją pracę nagrody książkowe otrzymały: Patrycja Bartnik, Zuzanna Domańska, Małgorzata Parys, Aleksandra Spalitabaka i Weronika Wilamowska.