– PASOWANIE NA CZYTELNIKA

8 lutego uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości Pasowania na czytelnika. Zanim złożyli przyrzeczenie, dziewczęta z Koła Przyjaciół Biblioteki przeniosły uczniów w krainę baśni… a może …. do tu i teraz, gdzie kapryśna królewna strasznie się nudziła. Miała wszystko: lalki, klocki, misie, najnowsze gry komputerowe, damy dworu do dyspozycji, a mimo to wpadła w straszną rozpacz spowodowaną nudą. Król wydał zarządzenie, że kto królewnę rozbawi dostanie nagrodę z królewskiego skarbca i wtedy… zjawiła się wiedźma, która odmieniła życie królewny. Dzięki sprytnej Wiedźmie królewna nauczyła się pracować, a przede wszystkim odkryła inny świat – świat książek, które rozbawią, nauczą, wyciszą, przeniosą w inną rzeczywistość, a czasem nawet uśpią.

Drodzy Pierwszoklasiści życzymy Wam, abyście odkryli zaczarowany świat książek.

KPB z opiekunem

W przedstawieniu „Królewna się nudzi” wzięły udział: narratorki- Małgorzata Parys i Weronika Wilamowska, królowa- Marta Błońska, król-Anna Chamrol, wiedźma- Laura Kowalczyk, Matylda- Aleksandra Matusik, sowa- Julia Ołowska, kot- Zuzanna Domańska i kapryśna królewna- Alicja Kresa.