– Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem Laboratoriów Przyszłości jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Otrzymane od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży w kwocie 75300 zł nasza szkoła wykorzystała na: wyposażenie pracowni komputerowej w dwa stanowiska druku 3d (drukarki 3D M300 Dual wraz z zestawem filamentów biodegradowalnych PLA) oraz w zestawy do prowadzenia zajęć z robotyki (mikrokontrolery oraz zestawy do budowy i konstrukcji). W ramach dodatkowego wyposażenia, dla uczniów klas I-III zostały zakupione długopisy 3d wraz zapasowymi zestawami filamentów.

Nauczyciele wybranych przedmiotów uczestniczyli w szkoleniu na temat wykorzystania w praktyce drukarek 3D. W szkole odbywają się również zajęcia pozalekcyjne dla uczniów z wykorzystaniem otrzymanego sprzętu.