Świąteczne życzenia

Pisanie i wysyłanie  kartek świątecznych jest bardzo ważną czynnością. Jednak wielu z nas nie ma na to czasu. Łatwiej jest wyjąć telefon i zredagować krótką wiadomość tekstową niż zastanawiać się nad życzeniami i pamiętać o wysłaniu korespondencji. Czy warto rezygnować z tej ulubionej przed laty przedświątecznej tradycji Polaków? Przecież wielu z nas czeka na kartki z życzeniami.

W grudniu po raz pierwszy uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej w Miedznie przystąpili do ogólnopolskiej kampanii społecznej „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!” Została ona zorganizowana pod patronatem FUNDACJI DBAM O MÓJ Z@SIĘG. Celem akcji było  zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania życzeń świątecznych.

Nasi uczniowie otrzymali kartki wydrukowane przez organizatora. Zostały one własnoręcznie wypełnione przez dzieci. Ważne, że zapisane życzenia płynęły prosto z serca. Były one pełne ciepła i dobroci oraz radości ze zbliżającego się narodzenia Zbawiciela. Dzieci skierowały życzenia do najbliższych im osób. Uczniowie przygotowali również krótki film promujący kampanię. Został on udostępniony na stronie internetowej szkoły.

Miejmy nadzieję, że każdy uczestnik tegorocznej akcji zrozumiał, ze wysyłanie kartek nie ogranicza się tylko do wypisania adresu, naklejenia znaczka, skopiowania bożonarodzeniowych życzeń. Nie warto wysyłać sms-ów, łamać się wirtualnym opłatkiem. Ważne jest, aby w tym szczególnym czasie oczekiwania na narodzenie Pana odłożyć media cyfrowe i pomyśleć o tych, którzy są dla nas ważni. Kartka świąteczna jest miłym gestem i znakiem tego, że nadawca o nas pamięta.