– Pasowanie na czytelnika

My, uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy. I wskazówek i rad książek, będziemy słuchać z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą! PRZYRZEKAMY!

Takimi słowami, wypowiedzianymi wobec Królowej Książki – Alicji Kresy uczniowie klas pierwszych 20 stycznia zadeklarowali przynależność do grona oficjalnych czytelników biblioteki szkolnej. Wcześniej zdali świetnie egzamin ze znajomości baśniowych bohaterów. Wzięli udział w inscenizacji w wykonaniu uczennic klasy IIIa, które wcieliły się w postacie ze znanych baśni: Czerwony Kapturek – Laura Kowalczyk, Kot w butach- Gosia Parys, Calineczka – Ola Matusik, Sierotka Marysia – Marta Błońska, Czarownica – Weronika Wilamowska i Czarodziejka – Zuzia Domańska. Pasowania na czytelnika dokonała p. Bożenna Kopania w obecności p. dyrektor Doroty Kuczyńskiej i wychowawców klas: p. Marzenny Świeżak i p. Joanny Ołtusek.
Gratulujemy pierwszakom i życzymy częstych kontaktów z książkami!