Konkurs kolęd

Dn. 12.12.2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. 45-ciu uczestników śpiewało wyłącznie z podkładem muzycznym lub żywym akompaniamentem instrumentów, wykonując jedną wybraną kolędę lub pastorałkę. Obowiązywały dwie grupy wiekowe: klasy I-III oraz IV-VIII, a także dwie kategorie: soliści i duety. Ocenie podlegały: dobór repertuaru i możliwości wykonawcy, walory wokalne, umiejętności warsztatowe, pomysłowość, ogólny wyraz artystyczny (choreografia, strój, rekwizyty). Oceny programu i poziomu wykonawczego solistów i zespołów dokonało jury w składzie: p. Dyrektor Dorota Kuczyńska, p. Edyta Ryczkowska, p. Beata Panufnik, p. Bożena Kopania. W klasach I-III przyznano: I miejsce – Emilia Pankiewicz – klasa IIA, Alicja Kresa – klasa IA, II miejsce – Aleksandra Gałys – klasa IIA, Małgorzata Parys – klasa IA, III miejsce – Wiktoria Derlicka – klasa III, duet – Zuzanna Durka i Julia Ołowska – klasa IB. Wyróżnienia: duet – Laura Kowalczyk i Marta Błońska, klasa IA, duet Amelia Cacek i Anna Przegalińska – klasa IIB. W klasach IV – VIII – I miejsce – Julia Pankiewicz – klasa VIA, II miejsce – klasa VIII, duet Bartosz Pogorzelski – klasa IVB i Jan Pogorzelski – klasa VIA, III miejsce – Paulina Barbachowska – klasa VII, wyróżnienie – Gabriela Mięszała – klasa V. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast nagroda specjalna dla najlepszych laureatów to występ przed uczniami naszej szkoły i zaproszonymi gośćmi w ramach spotkania jasełkowego.