– Dzień Życzliwości w naszej szkole

„Jeśli jest noc, musi być dzień, jeśli jest łza – uśmiech”. (Jan Twardowski)

„Uśmiech nie boli, nic nie kosztuje, nie wymaga wysiłku, nie starzeje się, jest niezniszczalny, otwiera serca, ułatwia porozumienie” , tymi słowami powitaliśmy 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości. Uczniowie i nauczyciele wykonali zadania, przygotowane na ten dzień z plakatu ,”zerwij i wykonaj”. Drugim zadaniem w klasach było wylosowanie ucznia i umilanie mu czasu w szkole. Zabawa w cichego życzliwego przyjaciela, która polegała na tym, że każdy uczeń losował imię i nazwisko kolegi lub koleżanki z klasy, któremu w określonym przez nauczyciela czasie (np. przez tydzień) starał się dyskretnie umilać dni. Po upływie określonego terminu uczniowie przedstawili swoje pomysły odnośnie do tego, kto był ich cichym przyjacielem, a następnie wszyscy przyjaciele się ujawnili. Kolejnym zadaniem było głosowanie wśród uczniów na najżyczliwszego nauczyciela, ucznia i pracownika. Wyłoniliśmy osoby, które zdobyły największą liczbę głosów. Nastąpiło wręczenie dyplomów i oznak. Na koniec każda klasa dostała słoik z sentencjami na prezent od pani pedagog Agnieszki Turemki.