– Cały Twój

Grupa dzieci pozuje do zdjęcia na tle popiersia i obrazu Jana Pawła 2.

W związku z przypadającą 16 października kolejną rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową po raz dwudziesty w Szkole Podstawowej im, Tadeusza Kościuszki obchodziliśmy Dzień Papieski. Tegoroczne hasło to zawołanie biskupie Karola Wojtyły Totus Tuus (Cały Twój). Warto zaznaczyć, że wokół tego motywu przewodniego wszyscy będziemy przeżywać rok jubileuszowy 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II oraz 15. rocznicy jego śmierci.
Tego dnia uczniowie i pracownicy naszej szkoły w biało – żółtych strojach brali udział w zajęciach poświęconych papieżowi. Wspominali jego dzieciństwo, młodość oraz okres pontyfikatu. Chętnie śpiewali Barkę – ulubioną pieśń papieża. W salach pojawiły się okolicznościowe gazetki ścienne. Przedstawiciele samorządu szkolnego złożyli kwiaty i zapalili świecę przed portretem wielkiego Polaka.
W czasie pandemii dla naszej szkolnej społeczności ważne stały się słowa, które wypowiedział Karol Wojtyła do zebranych tłumów na placu św. Piotra w Rzymie: „Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi, otwórzcie drzwi jego zbawczej władzy”.